Meble na miarę – rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb

meble na wymiar

Wybór mebli do domu czy mieszkania to decyzja na długie lata, dlatego nie należy zostawiać jej przypadkowi. Meble do każdego wnętrza powinny być dokładnie przemyślane, dopasowane do gustu i potrzeb przyszłych użytkowników. Do wyboru mamy zarówno meble gotowe, jak i te wykonane na miarę. To drugie rozwiązanie z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników.

Gdy kupujemy meble, musimy brać pod uwagę nie tylko to, co nam się podoba, ale również fakt, czy wybrane meble będą pasowały do naszego wnętrza. Problem może być z wnętrzami nieustawnymi, małymi, ciemnymi, a także z zabudowa skosów. Zdarza się również, że w dużych pomieszczeniach również mamy kłopoty z aranżacją. W tym przypadku jednak najczęstszym problemem jest zachowanie równowagi i harmonii, a także zadbanie o to, by całe wnętrze utrzymane było w jednolitej stylistyce. W salonach meblowych wybór mamy całkiem spory, jednak bardzo często gotowe zestawy meblowe nie spełniają naszych oczekiwań. Zdarza się, że nie pasują nam wymiary mebli, ich kolorystyka, a także rodzaje wykończenia. Czasem gotowe zestawy meblowe są dosyć marnej jakości, wykonane z płyt, co sprawia, że na pewno nie są to meble długowieczne i na pokolenia. Nic więc dziwnego, że inwestorzy coraz chętniej sięgają po meble na wymiar – takie rozwiązanie gwarantuje bowiem wykonanie mebli w stu procentach dopasowane do konkretnego wnętrza oraz oczekiwań przyszłych użytkowników.

Największe zalety mebli na wymiar

Meble na wymiar projektowane są na indywidualne zamówienie. I już tutaj mamy pierwszą zaletę – są oryginalne, niebanalne i jedyne w swoim rodzaju. Możemy mieć pewność, że nikt nigdzie nie będzie miał takiego samego mebla. Kolejnym atutem mebli wykonanych na wymiar jest jakość materiałów – najczęściej są to meble wykonywane z drewna. Zamawiający mają możliwość wybrania sobie konkretnego gatunku wśród rodzimych lub bardziej egzotycznych gatunków. Solidne, drewniane meble są lepsze i trwalsze niż meble wykonane z płyt. Co więcej, jeśli pojawią się na nich jakiekolwiek defekty, można bez problemu poddać je renowacji i nadal będą wyglądały jak nowe.

Wybierając meble na wymiar, możemy zdecydować praktycznie o każdym elemencie szafy, regału czy drewnianej komody. To my wybieramy, jakie mają być elementy wykończenia, a także, jakie będą dokładne wymiary mebla. Możemy dopasować je w stu procentach do powierzchni, jaką mamy do zagospodarowania. Meble na wymiar to opcja, która sprawdza się praktycznie w każdym wnętrzu – w pokoju dziecięcym i młodzieżowym, salonie i sypialni, a także w pomieszczeniach użytkowych, jak kuchnia. Jeśli w ofercie gotowych mebli w salonach czy sklepach meblowych nie znajdujesz nic, co się Tobie podoba, warto rozważyć wykonanie mebli na zamówienie.

Kto wykona meble na wymiar?

Jeśli już zdecydujemy, że chcemy mieć meble robione na zamówienie, kolejnym krokiem jest poszukiwanie dobrego wykonawcy. Najlepszą opcją jest znalezienie firmy, która wykonaniem mebli zajmuje się kompleksowo – od stworzenia z klientami odpowiedniego projektu aż po montaż mebli w miejscu docelowym. Tworzenie mebli na wymiar zawsze zaczyna się od rozmowy z projektantem, który ocenia, jakie są potrzeby klienta, a także możliwości samego wnętrza. Na tej podstawie jest w stanie stworzyć projekt, który będzie spełniał oczekiwania inwestorów.

Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnej firmy stolarskiej, dobrze jest najpierw zbadać rynek, sprawdzić kilka różnych firm, zapoznać się z ich doświadczeniem czy opiniami. Świetnym rozwiązaniem na pewno będzie firma z polecenia. Jeśli ktoś z naszych znajomych robił niedawno meble i jest w stu procentach zadowolony, możemy śmiało skorzystać z usług fachowca, którego nam poleca. Jeśli jednak musimy szukać samodzielnie, zwracajmy uwagę między innymi na realizacje, jakie już dana firma wykonała. Portfolio zawierające zdjęcia wykonanych mebli to dla klienta dobry drogowskaz. Można ocenić, czy firma spełnia nasze oczekiwania, czy jednak lepiej jest szukać dalej.

Wyższa cena nie powinna odstraszać

Meble na wymiar kosztują sporo więcej niż standardowe, gotowe zestawy meblowe. Warto jednak mieć świadomość, ze wraz z wysoka ceną idzie równie wysoka jakość, oryginalność oraz staranne wykonanie. Meble na miarę są wykonane z dobrej jakości materiałów, według indywidualnego projektu. Trudno więc się spodziewać, że będą kosztowały tyle co gotowe zestawy produkowane na masową skalę. Inwestycja w dobrej jakości meble jest jednak warta swojej ceny. Dzięki temu zyskujemy rozwiązanie, które na pewno posłuży nam w niezmienionym stanie przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top